Wysokiej jakości folia flex i flock

wpis w: Blog | 1

Flex i flock – co to takiego?

Flex i flock to rodzaje folii, które wykorzystuje się przede wszystkim do wykonywania grafik na szeroko pojętych tkaninach i dzianinach – głównie na odzieży. Nadruk przenosi się na ubrania za pomocą metody wgrzewania folii, czyli przy użyciu wysokiej temperatury. Temperatura ta pozwala na osiągniecie dużej trwałości nadruku, a co za tym idzie – gwarantuje wysoką jakość wykonania. Folie flex i flock to szeroka gama wzorów, mnogość zastosowań, łatwość aplikacji, a co najważniejsze – trwałość materiału. Wszystkie te czynniki spowodowały, że metoda ta osiągnęła wielki sukces w Polsce i na całym świecie.

Kolory flex i flock

Cechą charakterystyczną nadruków flex i flock oraz tego rodzaju folii jest ich jednobarwność. Kolor folii wybiera oczywiście klient. Robi to, korzystając z szerokiej palety barw, jakimi dysponujemy. Jest to jednak tylko jeden kolor, pozbawiony przejść tonalnych. Nie znaczy to, że nadruki na odzieży folią flex muszą być mało ciekawe i nie przykuwają wzroku. Wyróżnia się przecież wiele różnych barw czy struktur, które można zastosować na ubraniach. Są to między innymi: folia perforowana, folia metaliczna, folia brokatowa, a także folia luminescencyjna. Niewątpliwą zaletą tej metody jest nieblaknięcie wybranej barwy przez długi czas. W naszej ofercie znajdują się wielokolorowe odpowiedniki folii flex i flock. Za ich pomocą można przenosić na ubrania wielobarwne grafiki, na przykład zdjęcia.

flockowanie odzieży

Jak wykonuje się nadruki flex i flock?

Nadruk, który chcemy umieścić na odzieży, wycina się na ploterze w odbiciu lustrzanym. Kolejno, za pomocą ostrza, usuwa się z wyciętego kształtu zbędne elementy tak, aby uzyskać wybrany nadruk. Kolejnym krokiem jest wgrzewanie nadruku z folii na ubranie przy użyciu wysokiej temperatury. Warto dodać, że temperatura zawsze jest dopasowywana do odpowiedniej dla każdego rodzaju tkaniny folii.

Czym różni się folia flex od flock?

Folia flock, podobnie jak folia flex, wgrzewana jest na dany typ tkaniny. Flock różni się jednak od flex włóknowatą strukturą – składa się ona z celulozowych włókien, przypominających meszek. Folia flock jest także grubsza, a co za tym idzie – mniej elastyczna od flex. Jednak zarówno folia flex, jak i folia flock doskonale nadają się do znakowania szerokiej gamy odzieży – od koszulek polo i T-shirtów, przez odzież sportową, aż po tkaniny poliestrowe. Cena wykonania grafiki obiema tymi metodami znajduje się w zakładce cennik nadruku flex i flock.

  1. Forum Woda Mineralna

    Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chyba powinienem dać lajka za Twój trud. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i często wpadał by przejrzeć nowe posty.

Zostaw Komentarz