Folia flex oraz flock jest metodą, która wykorzystuje jednokolorową folie z której wycinany jest wzór za pomocą plotera tnącego. Następnie przy wykorzystaniu dużego nacisku w prase termotrasferowej oraz odpowiedniej temperatury wzór jest utrwalany na odzieży, materiale.

Folia flex jest gładka w dotyku i bardzo cienka. Występuje w jednolitych kolorach, lub czasami tez ma już jakąś strukture np. panterka, moro, brokat i wiele innych rodzajów. Folia flock jest grubsza i charaktryzuje sie "meszkiem" na powierzchni wyciętego nadruku. Istnieje również folia flex sublimacyjna ale wiecej o niej mogą Państwo przeczytać w dziale SUBLIMACJA.

Metoda ta przy odpowiednim wykonaniu charakteryzuje się przede wszystkim praktycznie niezniszczalnościa oraz zachowaniem żywego koloru. Nię pęka, nie ulega spraniu. Idealnie nadaję się do produkcji od 1 do 100sztuk. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj personalizacja odzieży, na każdej koszulce możemy mieć inna cyfre lub ksywkę jej właściciela. Folia flex niestety nie nadaje się dla grafik z przejsciami tonalnymi, z duża ilością kolorów. Dla aplikacji w jednym, dwu lub 3 kolorach jest idealnym rozwiązaniem.

Grafiki na nadruki najlepiej posiadać w formatach wektorowych, są one najdokładniejsze a co za tym idzie nadruk jest dokładnie taki jak chcemy.
Jeśli nie dysponujecie Pańśtwo taką grafiką jesteśmy w stanie dostosować (trasowanie) waszą grafike do potrzeb wydruku, zazwyczaj odbywa się to bezpłatnie dla zamówień od 10sztuk lub w przypadku bardzo skomplikowanego wzoru pobierana jest opłata.

W naszej drukarni używamy foli flex i flock od sprawdzonego producenta. Nie jest to tania folia, której jakość i odporność mechaniczna jest słaba. Używamy sprawdzonej firmy od wielu lat dlatego możemy zagarantować, że nadruk zostanie na koszulce tak długo jak długo wytrzyma sama koszulka. Jedyne co jest w stanie zniszczyć nadruk to użycie bezpośrednio na nim żelazka.

metoda flex i flock
metoda flex i flock
flockowanie odzieży
flock na bluzie
drukowanie na odzieży metodą flex