drukowanie techniką sitodrukową

Technika skryta pod prowizorycznie tajemniczą nazwą „sitodruk” należy do najpopularniejszych ze względu na swoje możliwości. Sam proces drukowania polega na przeciskaniu farb sitodrukowych przez bardzo drobne oczka w siatce. Część oczek w siatce jest blokowana dzięki temu farba nakładana jest tylko w tych miejscach, w których jest to potrzebne. Jej największym atutem jest możliwość druku na każdym materiale.

Nadruki wykonane ta metodą są bardzo trwałe, przy odpowiednim użytkowaniu będą się trzymały latami. Zaletą sitodruku (Łódź) jest możliwość otrzymania ciekawych efektów poprzez specjalne dodatki do farb sitodrukowych. Możemy uzyskiwać m. in. nadruki grubsze, cienkie, elastyczne, twarde, świecące w ciemnościach, puchnące 3D i wiele innych efektów.

Sitodruk (Łódź) jest odpowiedni dla kolorowych grafik/logotypów jak i również tych jedno/dwu kolorowych. Niestety każdy kolor oznacza przygotowanie dla niego sita a więc każdy kolor zwiększa cenę aplikacji. Im więcej koszulek z tym samym zamówisz tym cena za jeden nadruk będzie niższa ponieważ koszta przygotowalni rozbiją się na większej ilości. Sitodruku (Łódź) możemy używać już od 20-30 sztuk chociaż metoda ta najlepiej sprawdzi się od 50sztuk do kilku, kilkunastu tysięcy.

Rynek sitodruku w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty, oferuje go wiele firm. Tak jak wiele jest firm tak wiele też możesz zobaczyć różnych cenników. Z czego to wynika?
Różne drukarnie stosują różne farby, podkłady oraz inne media. Cena tych materiałów wśród dostawców i producentów potrafi różnić się ogromnie. Dlatego też znaleźliśmy kompromis między cena a jakością.. Używane przez nas materiały do druku są z górnej półki ale w przystępnych cenach. Nie chcemy oszczędzać na materiałach żeby zaoferować Ci produkt ekstremalnie tani, który po chwili okaże się czymś zupełnie innym niż oczekiwałeś.

Używamy tylko markowych farb, podkładów i matryc tak aby stosunek jakości do ceny był idealny a produkt końcowy najwyższej jakości.

 

Sitodruk Łódź - dlaczego warto?

Sitodruk Łódź jest techniką docenianą za szybkość wykonania nadruku oraz stosunkowo niską cenę, jednak wyłącznie w większych ilościach. Mianowicie, do każdej grafiki konieczne jest wykonanie specjalnego sita, przez które będzie przedostawać się tusz, dlatego dla pojedynczych zamówień bardziej wskazany jest druk cyfrowy DTG. Jeżeli jednak potrzebujesz stworzyć np. koszulki z logo dla swoich pracowników, będzie to najlepszy wybór.

Co ciekawe, sitodruk (Łódź) jest stosowany od tysięcy lat. Mimo swojej prostoty daje świetne efekty, zarówno pod względem wizualnym, jak i pod kątem wytrzymałości. Dzięki temu odzież ozdobiona w ten sposób jest stosunkowo odporna na ścieranie i częste prania.

Sitodruk w Łodzi cieszy się ogromną popularnością ze względu na możliwość zadrukowania praktycznie dowolnej powierzchni. Sprawdzi się w przypadku odzieży bawełnianej, poliestrowej i nie tylko.

 

Interesuje Cię sitodruk w Łodzi? Wybierz naszą firmę!

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w druku za pomocą tej techniki. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko wykonać skomplikowane nadruki, ale też pracować w szybkim tempie. W każdym przypadku jesteśmy otwarci na wymagania klientów, dlatego możemy dostosować się pod względem używanych materiałów, czasu realizacji zamówienia i nie tylko. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami odzieżowymi i innymi przedsiębiorstwami.

Skontaktuj się z nami!

Druk na odzieży techniką sitodrukową