drukowanie techniką sitodrukową

Technika skryta pod prowizorycznie tajemniczą nazwą „sitodruk” należy do najpopularniejszych ze względu na swoje możliwości. Sam proces drukowania polega na przeciskaniu farb sitodrukowych przez bardzo drobne oczka w siatce. Część oczek w siatce jest blokowana dzięki temu farba nakładana jest tylko w tych miejscach, w których jest to potrzebne. Jej największym atutem jest możliwość druku na każdym materiale.

Nadruki wykonane ta metodą są bardzo trwałe, przy odpowiednim użytkowaniu będą się trzymały latami. Zaletą sitodruku jest możliwość otrzymania ciekawych efektów poprzez specjalne dodatki do farb sitodrukowych. Możemy uzyskiwać m. in. nadruki grubsze, cienkie, elastyczne, twarde, świecące w ciemnościach, puchnące 3D i wiele innych efektów.

Sitodruk jest odpowiedni dla kolorowych grafik/logotypów jak i również tych jedno/dwu kolorowych. Niestety każdy kolor oznacza przygotowanie dla niego sita a więc każdy kolor zwiększa cenę aplikacji. Im więcej koszulek z tym samym zamówisz tym cena za jeden nadruk będzie niższa ponieważ koszta przygotowalni rozbiją się na większej ilości. Sitodruku możemy używać już od 20-30 sztuk chociaż metoda ta najlepiej sprawdzi się od 50sztuk do kilku, kilkunastu tysięcy.

Rynek sitodruku w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty, oferuje go wiele firm. Tak jak wiele jest firm tak wiele też możesz zobaczyć różnych cenników. Z czego to wynika?
Różne drukarnie stosują różne farby, podkłady oraz inne media. Cena tych materiałów wśród dostawców i producentów potrafi różnić się ogromnie. Dlatego też znaleźliśmy kompromis między cena a jakością.. Używane przez nas materiały do druku są z górnej półki ale w przystępnych cenach. Nie chcemy oszczędzać na materiałach żeby zaoferować Ci produkt ekstremalnie tani, który po chwili okaże się czymś zupełnie innym niż oczekiwałeś.

Używamy tylko markowych farb, podkładów i matryc tak aby stosunek jakości do ceny był idealny a produkt końcowy najwyższej jakości.

Druk na odzieży techniką sitodrukową