DTG to skrót od słów Direct to Garment czyli w dosłownym tłumaczeniu- bezpośrednio na odzieży. Nadruki DTG wykonywane przy użyciu specjalnych drukarek, jednak nie takich jak nasze domowe a zdecydowanie większe. Koszulka umieszczana jest w maszynie a nadruk wykonuje się bezpośrednio na gotowej odzieży lub wykrojach.

Nadruk DTG wykonywany jest przy użyciu farb CMYK plus biały kolor. Przy koszulkach białych używamy tylko 4 podstawowych kolorów natomiast przy koszulkach ciemnych używany jest również tusz biały jako podkład pod inne kolory oraz jako biała barwa w wykonywanej grafice. Biała farba jest najdroższa a co za tym idzie wydruki na białych koszulkach są tańsze niż na innych kolorach. Przed drukowaniem koszulki są impregnowane specjalnym podkładem, który sprawia, że kolory są żywsze.

Możliwość tej techniki są szerokie. Najważniejsze to możliwość druku koszulki już od jednej sztuki a także to że plik z obrazem dostarczony do nas rano może być na Twoich koszulkach jeszcze tego samego dnia. Każda grafika może być w pełnym kolorze, z przejściami tonalnymi. W tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Cena za nadruk jest zależna od koloru koszulki na jakim drukujemy a przede wszystkim na wielkości aplikacji. Większy nadruk oznacza większe zużycie tuszu oraz podkładu.

Technologia nadruku DTG w znaczeniu odzieży jest najmłodsza co sprawia, że wiele firm nie ma doświadczenia w dobrym wykonaniu nadruku. Z maszynami DTG pracujemy praktycznie od początku ich istnienia. Wiele prób, zepsutych koszulek, setki ustawień programów drukujących pozwoliło nam dojść do perfekcji. Drukarki DTG znamy jak własną kieszeń. Wiemy jak ważne jest stosowanie tylko najwyższej klasy farb oraz podkładu do druku. Drukarnie często szukają oszczędności oferując nadruki DTG z pozoru normalne ale wykonane z użyciem kiepskiej jakości materiałów. Skutkuje to zawsze nie wyraźnym, bladym i szybko znikającym nadrukiem. Ważna jest również jakość drukowania, w przypadku druku DTG zazwyczaj występują dwie wartości, druk szybki ok 720di oraz druk profesjonalny od 1400 dpi w górę. Stosujemy zawsze najwyższą jakość wydruku. Używany przez nas podkład pod tusz jest markowy, z najwyższej półki. Nasze maszyny zostały wyprodukowane w USA w przeciwieństwie do 90% tych maszyn krążących w obiegu co odzwierciedla się zawsze w produkcie końcowym.

druk cyfrowy na odzieży
nadruk DGT